It’s all in the details

8 months ago

Söndagkväll i soffan. Mästerkocken är på tv:n och Josef poppar popcorn. Ljusen är tända och försöker njuta i det lilla den här mörka årstiden. Flora sover, jag stickar på min Sophie scarf men tar ett liten paus för att blogga. Här kommer 4 bilder som får representera min helg. It’s all in the details.

It’s all in the details

Aldrig sett en finare tårta som på eventet i fredags. Som vanligt fingertoppskänsla när Vintage Sphere’s Olivia & Elina är i farten. De lanserar kollektion med Olivia Halle som släpps nu den 26/11 i deras butik på Katrina Bangata och online här.

It’s all in the details

Äntligen kallt nog för Flora att börja använda Mini Rodini jackan, älskar den och hade gärna haft en i min storlek också. 

It’s all in the details

Vintagepälsen är framme. 60-talssnitt med a-linjeform och tycker längden är helt perfekt. Väldigt glad för den. Från Vestiaire Collective.

It’s all in the details

Ullstrumpor i loafers förlänger säsongen. Hittade äntligen detta tvåpack lagom tjocka (svarta & grå) här!

Hoppas ni har haft en fin helg.

Jag ser fram emot veckan, jag har middag inbokad på Pastis, velat gå dit så länge och så kommer min mamma och hälsar på.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sara Frii

Sara Frii

Vintageälskare med olika DIY-projekt som terapi och som älskar att bli inspirerad av vackra ting!

Instagram: @sarafrii