Week 39

2 months ago

Week 39

Temperaturen på morgonen sjönk till ”päls-ballerina” bästa temperaturen enligt mig.

Week 39

John var tvungen att lämna Sthlm på vår bröllopsdag. Det fanns betydligt viktigare platser att vara på tyvärr. Men han lämnade en fantastik bukett efter sig.

Week 39

Jag tog på mig Co-ord set och längtade efter frisörtid.

Week 39

Sen sprang jag runt mellan hämtning och lämning och var sorgsen på ett sätt man bara är om man förlorat någon.

Week 39

Eli och jag passade på att skaffa inspiration till höstdekoration.

Week 39

Jag stod några extra sek i solen när jag väntade på hissen.

Week 39

Bar dubbeldenim från Sézane. Mjukt och dressat på samma gång.

Week 39

Träffade Jeanette och Gunnel. Injektion av vänskap och bebisskratt.

Week 39

Pappa var där hela tiden för oss, som vanligt. Min pappa.

Week 39

Jeanett gav mig ett brev och en gåva som fick mig att tåra upp. Jag behövde gråta och känns närhet till något kvinnligt och varmt. Fick en Lady. En fantastisk first lady av henne och den symboliserar så mycket för mig.

Week 39

Försökte ge barnen allt av mig. Allt de behöver just nu. När den ena föräldern är lite halv behöver den andra vara lite dubbel. Så är det bara.

Hoppas ni haft en fin vecka?
Ta hand om er.

Katherine · 2 months ago

Mari · 2 months ago
❤️

lotta · 2 months ago
älskar när barn sätter skorna på "fel" fot, så fint så fint så <3

Sara · 2 months ago
All kärlek till er. Min man förlorade båda sina föräldrar för några år sedan och jag min pappa förra året. Att ha barn är en sådan tröst och glädje i sorgen. Men jag kan bli så oerhört ledsen över att barnen inte fick ha kvar sina farföräldrar och sin morfar lite längre. Och kan bli våldsamt avundsjuk på vänner med partners där båda har sina föräldrar kvar. (Även om jag vet att vi är lyckligt lottade på andra sätt). ❤️

Cecilia · 2 months ago
Ta hand om er ❤️

Julia Hichens

Julia Hichens

Food, fashion, fun and family. Writing about inspiration, moodboarding, miscellaneous and casual things mostly.

Trying to be inspiring and share my daily life as a mother of a three year old explorer.

 

Mail: [email protected]