Ok, först tack! Tack alla ni som tog er tid att skriva kommentarer gällande bloggen. Jag har läst allt ni skrivit och känner mig både glad och sugen på att fortsätta. Det verkar som ni är rätt nöjda med hur det ser ut idag. Som att ni förstått att härinne blir det bara det som är, vardag och verkligheten. Jag har för stunden inte möjlighet att skriva mer riktat, innehållsriks eller särskilt genomtänkt men de här lite mer dag till dag bildanläggen är ju lättare att få till med småbarn och skrivkramp, så vi fortsätter lite så.
Vad lyfte ni mer då: Jag ska bli bättre på att tipsa om barngrejer och inspiration gällande båda barnen, Jag ska fortsätta med önskelistor, inspirationsbilder och moodboards, Ni vill veta hur vi ser på relationer, våra och barnens, barnuppfostran (märkligt ord?) och liknande. Inredning och vårt hem, både tidigare och nuvarande är intressant, outfits och spegelbilder är märkligt ok ändå. Mat och matinsiration behöver jag själv men kanske kan jag få till nån maträtt att dela i veckan? Men främst verkar ni uppskatta att jag försöker uppdatera ofta så då fortsätter vi så.
Tack igen för ert engagemang!
Blogger for The way we play. Stockholm based since 1984, I have cultivated a life where I think sophistication meets a genuine passion for the world’s finer aspects.
With an acute eye for detail, I navigate through realms of travel, fashion, and wellness, always seeking to balance elegance with the feeling of nurturing living.
I belive these experiences have shaped a unique perspective on contemporary life, one that I am eager to share with others. Whether it’s uncovering hidden gems on my travels, exploring a way to keep my classic style modern and interesting, or offering insights on style and growing as a person – mother, friend and wife. Shortly put: life as I know it. I often tend to celebrate life’s nuances and strive to do it with grace and authenticity.
Mail: [email protected]
Anna · 6 years ago
Ja, fortsätt! Har följt dig och din blogg sen du fick Harry. Fick själv barn en månad efter och även en till i mars. Så mysigt att följa någon som är i samma situation som en själv!
Maja Johansson · 6 years ago
Ja, svälla fortsätt! Jag tycker att din blogg är den bästa <3 Så bra blandning av privat, inredning och mys på ett fint sätt.