Försöker få Eli att tycka om sin säng. Det går inte alls om jag ska vara ärlig.
Det här med att ligga på, det går. DDT är ju lika bra det, sen tittar man tillbaka på den här tiden och struntar i alla kalla kaffekoppar, nedkräkta hårtoppar, ammningsblöta lakan och snevdrida bärarmar.
Och den här stora som har fått sin klass och fritidsplacering. NNs som han ska flytta hemifrån snart. Det är inte att föredra då…
Här var det ni röstat på. Slog klorna runt en gammal Hilletorpbänk på Blocket och nu har John målat den i Herrgårdsgrönt. Blev superfint.
Jag hade helt glömt hur fort dom växer bebisarna. Allt i lilla välkommenlådan är redan alldeles för litet. Får passa på att tränga på honom de här gulla blusarna och hettorna så länge de går. Tänkte skriva ett inlägg om mina favorit barnshoppar sen – både Secound hand och nyproduktion. Hoppas det kan vara nått?
Något annat lite ytligt är att jag bara MåSTE få tag på ett snyggt mobilskal nu när jag tappar, förlägger och jonglerar med den här GLASgrejen ( varför i hela friden är dom tillverkade i glas) Har ni tips på skal så får ni hjälpa mig.
Vad annars? Jo jag försöker vara i stunden. Det är enklast när kvällsljuset slår in såhär. För mig är det lätt att känna tacksamhet just nu, det är inget som fattas mig (annat än sömn och järndepåer). Tänker på att så många saknar jobb, familj, vänner och säkra bostäder i dessa tider. Känns extra viktigt att se det man har och inte ta det för givet. Ha en fin dag nu!
Blogger for The way we play. Stockholm based since 1984, I have cultivated a life where I think sophistication meets a genuine passion for the world’s finer aspects.
With an acute eye for detail, I navigate through realms of travel, fashion, and wellness, always seeking to balance elegance with the feeling of nurturing living.
I belive these experiences have shaped a unique perspective on contemporary life, one that I am eager to share with others. Whether it’s uncovering hidden gems on my travels, exploring a way to keep my classic style modern and interesting, or offering insights on style and growing as a person – mother, friend and wife. Shortly put: life as I know it. I often tend to celebrate life’s nuances and strive to do it with grace and authenticity.
Mail: [email protected]
Anna · 6 years ago
Tycker det ser ut som att Eli bjussar på ett litet leende där i sängen ❤️
G · 6 years ago
Så gullig och liten! Stort grattis. Om du vill sälja vidare utvuxna bebis/barnkläder är jag jätteintresserad. Väntar också en till liten och det har vart fint att följa er resa.
Ellen · 6 years ago
Ja ha bloppis för bebiskläder grattis till er fina son!