I veckans avsnitt av podden pratar vi om hur Always utnyttjar feminismen, hur Facebook experimenterar med våra känslor, om hur internet konsumerar snarare oss än tvärtom och så pratar vi lite om Los Angeles. Nånstans här jämför jag vår höst i Finland med en graviditet.
Eller som Magnus beskriver podden: "Domedags- och neggopeppe flippar på Alwaysreklamen och informerar lyssnarna om Facebooks tester på människor. Magnus är skön och berättar lite om LA,på en lyssnaren begäran."
Riktigt bra avsnitt och en halvtimme ni aldrig kommer att ångra! ALDRIG.
Anonym · 12 years ago
Hej! Upptäckte nyss din pod på mitt tråkiga åttatillfyra-jobb. Vad jättebra den är! Nu har jag sysselsättning några timmar eftersom jag har en mängd avsnitt att ta igen. Tack & Kram!
Anonym · 12 years ago
Sjukt bra avsnitt, gillar hur Magnus ifrågasätter och du måste förtydliga dina åsikter- budskapet blir oftast klockrent! Njut av sista veckan i LA och never say goodbye, just see you later. Mia s.
Peppe · 12 years ago
Vad roligt att du upptäckte den och ÄNNU roligare att du gillar den. KRAM!
Peppe · 12 years ago
Tack! Blev mycket glad av denna feedback.Vi gör som du säger och pussar bara LA farväl för några månader.