Aktiviteter 2011

15 years ago

Jag tänkte göra en årskrönika i bilder. Det har ju hänt att jag inte haft kameran med mig och det har hänt annat än detta och bla bla bla. Ni fattar. Här kommer den första bildkavalkaden. Kategorin heter: Aktiviteter 2011.

Besökt Stockholm sex gånger. Här med Sonja.
Åkt på utflykt i Sibbo skärgård.

Ätit potisbakelse med Basse.
Hoppat i poolen i Nerja.
Firat att Vidar överlevde sitt första år.
Åkt Sverigebåt som aldrig förr.
Maria Karhu har gjort mig snygg.

Varit gäst hos Thomas och André i Lilla Onsdag.
Besökt syster i Köpenhamn.
Gått på fantastiskt bröllop.
Besökt bokmässa i Göteborg och Helsingfors.
Introducerat dagis för Vid.

Ridit på en mycket fin häst. Hoppas på mera sånt.

Gästat de fabulösa kvinnorna Hannah och Anne.
Gett ut bok.

Spatserat på stan som om det vore 1976.
Köpt en cykel som mirakulöst nog ännu inte blivit stulen.



mammaspring · 15 years ago
Vilket år du haft! Mysigt med fina bilder!

marica · 15 years ago
jag blir så sommarsugen när jag ser de här bilderna! härligt med sånt.

Anonym · 15 years ago
Vilket härligt år och härliga bilder. Log för mig själv när jag såg dig med barnvagnen och den vackra kappan. En liten korrigering. Nästan en exakt likadan vagn låg jag själv i och jag har en bild där mamma i likadan kappmodell är ute och går med mig. Jag är född -69. (Om du nu får för dig att jag vill påpeka att du är mer stenålders än du tror så vill jag bara säga: Det var ju int så jag menade!!!) Jag står för stenåldern :-D du är retro! //Anne

Anonym · 15 years ago
Har Lilla onsdag-avsnittet med dig visats redan?

Peppe · 15 years ago
Att vara någons fru: jag blev inspirerad av dig.Mammasping: ja, det har varit ett fint år. Roligt att se dig susa förbi på galan förresten!Marica: samma här! samma här!Anne: kram och tack för korrigeringen!Anonym: nej, det kommer först på våren. Vi hade sjukt bra fiilis i studion och jag tycker så mycket om Thomas och André att det MÅSTE bli ett bra avsnitt.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Peppe Öhman

Peppe Öhman

Peppe Öhman författare och journalist bosatt i Los Angeles med maken Magnus och barnen Vidar och Majlis.