Livet & barnet

15 years ago

Hördu du anonym som föreslog att min bok skulle heta Livet & Barnet, det ser bra ut för dig för att få ett signerat ex hemskickat*. Förlaget diggade nämligen ditt förslag jättemycket. Samma här, fast på min allra, allra första plats kom Dessutom kan jag jonglera.


*alltså om ett halvår då boken kommer ut.

Lurkeslurk · 15 years ago
Äsch då. Kan inte vi som föreslog din förstaplats få tröstpris? :-)

Anonym · 15 years ago
Hurra, vad roligt! :) jag brukar sitta och fundera ut titlar på min icke existerande debutroman ibland för skojs skull, roligt att kunna bidra till en existerande sådan! :) / Den av någon underlig anledning anonyma kommentatorn

Peppe · 15 years ago
Lurk: men ja, vad vill ni ha?Anonym: bra jobbat där! Och kanske du borde skriva den där romanen om du är så här bra på att hitta på titlar.

elaka b. · 15 years ago
ojojoj, jag tycker "dessutom kan jag jonglera" skulle vara så bra (livet & barnet kunde vara underrubrik)!

Peppe · 15 years ago
Elaka b: jag diggade den också, men jag måste väl lita på att folket på förlaget är professionella och vet vad de talar om när de tycker att Livet & Barnet är bäst.

Lurkeslurk · 15 years ago
Jag skulle förstås helst också vilja ha en bok, men du vill väl sälja några ex också :-) Hur skulle det vara med ett par glada sockor?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Peppe Öhman

Peppe Öhman

Peppe Öhman författare och journalist bosatt i Los Angeles med maken Magnus och barnen Vidar och Majlis.