Kort fråga

16 years ago

Räknas det som frukost att smeta in två deciliter blåbärsgröt i ansiktet och sedan sova på saken?

Hanna · 16 years ago
Han är så jädra fin, ert barn.

hemmahannah.papper.fi · 16 years ago
Antar att det sovs med armarna i kors på olika sidor av sängen med ryggarna vända mot varandra.

HannasVirrVarr · 16 years ago
Om man är under två så räknas det nog.

Amie · 16 years ago
I would say natyyrlisch! Men efter en stunds sömn är man nog hungrig igen.

Amanda · 16 years ago
Huden är ju kroppens största organ så jag tycker att det känns som en bra idé att låta den ta upp näringen. Vidde tänker helt tydligt outside the box. Om inget annat så är ju blåbär sjukt bra för hyn.

Telmo · 16 years ago
Om man smetar i ansiktet så räknas det. Det är ju rätt riktning. Om man smetar det på kläderna, stolen, bordet och stjälper resten ner på golvet så räknas det inte. Då får mamma ställa fram en ny portion före hon börjar städa golvet.

caro · 16 years ago
jooooo hemma hos oss räknas det i allafall!!

Peppe · 16 years ago
Hanna: tack, och själv e du.Hannah: hahahahaaa! Hannasvirrvarr: skönt att få det bekräftat.Amie: ja, det verkar inte mätta så mycket.Amanda: jag ska kanske testa på det själv. Alltså smeta en purk piltti-blåbär i ansiktet.Telmo; tack för riktlinjerna.Caro: jeeee!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Peppe Öhman

Peppe Öhman

Peppe Öhman författare och journalist bosatt i Los Angeles med maken Magnus och barnen Vidar och Majlis.