Mera hj'e4lp

17 years ago

Okej en l'e4ttare uppgift, var sn'e4lla lista tre roliga fakta om mej. Beh'f6vs i jobbsyfte*.


*det h'e4r 'e4r ytterligare ett bevis p'e5 att jag inte har ett vuxenjobb. Som r'f6rmokare, kapten eller utrikesminister.

Basse · 17 years ago
Det ser klent ut.

Peppe · 17 years ago
Jag hade v'e4ntat mej smart, snygg (det 'c4R en egenskap), rolig, vis osv

Basse · 17 years ago
Alla ba "ehh..." och backade snabbt ur rummet.

Pupsen · 17 years ago
Hej! Smygl'e4sare kryper fram f'f6r att hj'e4lpa dig. Men jag k'e4nner dig ju inte s'e5 det blir kanske sv'e5rt att komma med tre roliga fakta...jag har n'e4mligen s'e5 d'e5ligt minne att jag inte kommer ih'e5g n'e5got annat fr'e5n din blogg 'e4n det senaste inl'e4gget. Men...du var buddhistisk munk i ett tidigare liv, du tar helikopter till jobbet varje dag (du flyger den sj'e4lv) och du 'e4r medlem i frimurarna (ja tro det eller ej!).Det d'e4r om frimurarna 'e4r kanske inte s'e5 roligt men dock v'e4ldigt fascinerande.Det var s'e5 lite s'e5.

Anonym · 17 years ago
storasyster'e4r p'e5 advanced p'e5 guitar hero (?)r'f6star p'e5 (?) i EU-valet

Smulan · 17 years ago
Jag vet inte om inka har k'f6rkort men jag kan nog s'e4kert fixa bil, kan vi h'f6ras om det h'e4r imorgon, kollar du din pappermejl imorgon?:)

Smulan · 17 years ago
Okej editeditedit jag och brorsan kommer efter goodiebagsen, kan vi komma n'e5ng'e5ng mellan 12 o 14?

Peppe · 17 years ago
Den hemliga l'e4saren Pupsen: tack!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Peppe Öhman

Peppe Öhman

Peppe Öhman författare och journalist bosatt i Los Angeles med maken Magnus och barnen Vidar och Majlis.