Det var svinkallt ute, men vi trotsade kylan och tog oss till Femkanten d'e4r vi* spelade in en radioreklam. Emma var genast fantastiskt bra p'e5 att st'f6na fram sina repliker, medan Magnus beh'f6vde lite knullmusik** f'f6r att komma in the mood.
Snart p'e5
Bassoradio n'e4ra dej.
*och n'e4r jag s'e4ger vi menar jag Emma, Magnus och Robin. Karin och jag bara slackade och lekte chefsproducenter.
**f'f6rl'e5t, nu 'e4r jag s'e5 d'e4r vulg'e4r igen.
Ninde · 19 years ago
..och av n'e5gon anledning tog det mig tv'e5 genoml'e4sningar innan jag fattade att det inte var radioteater ni skulle g'f6ra.. Slacka och leka chefsproducent l'e5ter som ett guldjobb ;)
Ylva · 19 years ago
Nej, nu g'e5r det inte l'e4ngre. Jag t'e4nkte l'e5ta bli att fr'e5ga men jag undrar fortfarande vad du menade med ditt svar p'e5 min kommentar i inl'e4gget om smakrecension. Vad betyder det att jag f'e5r kudos f'f6r att inte bo i Finland men gilla lakrits?
Peppe · 19 years ago
Ninde: hahaha. Radioporr.Ylva: nu t'e4nkte jag v'e4l p'e5 salt lakrits eller salmiak som det ju heter p'e5 riktigt. Trodde att det inte var s'e5 popul'e4rt n'e5n annanstans 'e4n h'e4r och gav dej d'e4rf'f6r kudos f'f6r ditt v'e4lutvecklade smaksinne.
Ylva · 19 years ago
Det 'e4r ju ordet kudos jag aldrig h'f6rt f'f6rut, men jag antar att det betyder cred eller liknande.