Once upon a dinner

8 months ago

Once upon a dinner

I tisdags var jag inbjuden till middag med Once upon som ville visa upp sitt nya koncept och lyfta tanken om att det är de små ögonblicken som blir de stora minnena, fint att tänka på och att samla i en vacker fotobok. Jag har flera från dem och älskar looken, enkelheten och kvalitén.

Middagen ordnades av Seizõ creative i Stallet studio, en superfin intim lokal precis vid Slussen som jag inte visste om. Very cute! Allt var så smakfullt och otroligt!

Once upon a dinner

Candle light dinner så himla mysigt.

Älskade settingen.

Once upon a dinner

Letade plats och slogs av hur många riktiga pangkvinnor som skulle komma. Så många finisar, några som jag träffat och fler som jag sett på insta och tycker verkar wow.

Once upon a dinner

Såg först inte att den vackra tavelväggen var med bilder från oss.

Once upon a dinner

Gunnel och jag fotade av Mira Wickman i Rosendals trädgård blev mitt självklara val av finbild.

Once upon a dinner

Hellströms gin bjöd på fläder sour, som jag ska gå och jaga på systemet. Otroligt god ready to serve drink. Perfekt vid drinkstund eller som gå bort present. Och så coolt att Elisabeth som driver Hellströms gin har eget mikrodestilleri och skapar allt på Gotland. Magiskt gott och fint.

Once upon a dinner

Otrolig mat från Gazza som var så lyxig och god. Ni ser ju koncentrationen i blicken.

Once upon a dinner

Fina @doulaverket och @karinwe.

Once upon a dinner

Piggvaren, så dekadent servering. Och så gott.

Once upon a dinner

Så himla mysig vibe hela kvällen och vi satt kvar till sent. @Sarafrii flyttade bort till oss när hennes sällskap gått och vi fnissade och berättade storys till sent. Ett så fint möte.

Once upon a dinner

Tack Once upon och Seizõ creative för inbjudan.

Finaste middagen på länge!

<3

Carro · 8 months ago
Puss och tack själv!!

Jeanette Åkerberg · 8 months ago
♥️♥️♥️♥️♥️

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jeanette Åkerberg

Jeanette Åkerberg

Konstnär, keramiker, jurist & mamma. Här inne vill jag dela med mig av det som inspirerar mig, och om det som är svårt. Om livet som mamma. Om härliga outfits & inredning. Restaurangbesök eller härlig mat. En blandning av allt jag älskar & det som gör mig glad eller berörd.

Instagram: @jeanetteakerbergceramics