Portabla lampor tack!

2 years ago

Hej och GOTT NYTT!

Här försöker vi just nu överleva en influensa. Lite kämpigt när ALLA i familjen är helt under isen men är glad att det kom nu och inte under julfirandet.


Och på tal om julens lite outtalade måsten. Vill inte låta bitter på något sätt men är det inte lite av ett hysteriskt racingstråk man bara måste  ”ta sig igenom”. Återhämtningen efteråt är mer påtaglig än längtan till ledigheten innan. Nej, nästa år blir det mer fokus på lugn. 

Och på tal om lugn. Något som gör mig lugn är belysning. I alla dess former. Just nu är jag insnöad på lampor som går att ladda upp och flytta runt. Ett så smart sladdlöst alternativ till alla små hyllor och sidobord som saknar uttag i närheten.

Blivit lite kär i denna från New Works som även går att få i olika belysningsstyrka och ton åt både varma och kalla hållet. Måste visa den lite.

Perfekt i nya lilla hyllsystemet i hallen. Och inga sladdar som måste dras.

Laddas på undersidan och är helt knappfri med touchfunktion på toppen.

Denna är också så fin Från danska Audo.

Eller billig variant från Sostrene Grene.

Eller denna i krom från Verpan!

Mer Portabla lampor åt folket hur som helst.

KRAM

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.